Přímý diodový laser | 915nm 976nm přímá dioda laser

Přímé diodové lasery jsou polovodičové lasery, které lze použít jako vysokoenergetické světelné zdroje při zpracování materiálů a dalších aplikacích. Používají polovodičové materiály jako ziskové médium pro emitování laserového světla, přičemž částice přecházejí mezi vodivostním a valenčním pásmem a vytvářejí fotony. Přímé elektrické buzení umožňuje efektivní přeměnu elektrické energie na světlo (s účinností 55 %) bez potřeby konverzních zařízení, čímž se snižují energetické ztráty. Ve srovnání s vláknovými lasery mají přímé diodové lasery vyšší účinnost, menší rozměry a nižší cenu.

Přímý diodový laser může být široce používán při svařování plastů, pájení, svařování tepelným vedením kovů, čištění, řezání, kalení, opláštění a dalších oblastech.

Přímé diodové lasery s nízkým výkonem (<200W) se používají hlavně při pájení a svařování plastů. Laserové svařování má výhody, jako jsou žádná prostorová omezení, žádná pájecí hlava, bezkontaktní, žádná statická elektřina, méně spotřebního materiálu a vysoká rychlost svařování. Tváří v tvář rostoucím nákladům na ruční práci a trendu inteligentní a přesné výroby urychlí laserové pájení s přímým diodovým laserem svou propagaci a uplatnění tím, že nahradí tradiční metody pájení.

Středně výkonné přímé diodové lasery (200W-1000W) se používají především při vodivém svařování. Přímé diodové lasery mají výhody vlnové délky a teoreticky mohou svařovat všechny kovové materiály, jako je uhlíková ocel, nerezová ocel, hliníková slitina, slitina niklu atd. Když je spára velká, ve srovnání s vláknovými lasery má přímý diodový laser větší zaostřený bod , který dokáže efektivně kompenzovat přesnost obrobku. Větší je také šířka zadní strany svarového švu, což může kompenzovat chyby přesnosti rozostření a zajistit, že laser zcela roztaví materiál. Má vlastnosti, jako je stabilní svařovací lázeň, hladký svar, vysoká rychlost, dobrá konzistence.

Vysoce výkonné přímé diodové lasery (>1000W) se používají především v opláštění. Vysoce výkonné přímé diodové lasery mohou provádět povrchové tepelné zpracování nebo místní opláštění kovových dílů s požadavky na vysokou odolnost proti opotřebení a odolnost proti korozi. Mají vlastnosti, jako je vysoká elektro-optická účinnost, vysoká míra absorpce materiálu, nízké náklady na údržbu, obdélníkový tvar paprsku a rovnoměrné rozložení intenzity světla, díky čemuž jsou ideální volbou pro aplikace opláštění.

Celkově lze říci, že přímé diodové lasery na vlnových délkách 915nm a 976nm nabízejí vysokou účinnost, vysoký výkon a vynikající kvalitu paprsku, což z nich činí všestrannou volbu pro širokou škálu průmyslových laserových aplikací.

● 0.5 miliardy USD Public Company, Stock Code: 688291.
● Více než 300 mezinárodních členů.
● 100+ R&D inženýrů.
● 20 %+ z příjmů za výdaje na výzkum a vývoj.
● 5000+ zákazníků ve 100+ zemích.
● Hlavní dodavatel většiny výrobců laserových strojů.
● Finalista č. 1 SPIE PRISMAWARDS (Nejvyšší čest světového laserového průmyslu), kategorie softwaru.

Zobrazení jediný výsledek

Nahrávají se další produkty, kontaktujte nás pro informace předem.

Hodnocené 0 z 5
od $9.99 Pro hromadné kupující.
Přestože je produkt připraven, ještě nebyl nahrán na náš web. Pokud máte zájem dozvědět se více, kontaktujte nás a my vám rádi poskytneme více informací.