Laserové značení

Pochopení základů technologie laserového značení pro nerezovou ocel

Pochopení základů technologie laserového značení pro nerezovou ocel | Laserchina

Technologie laserového značení způsobila revoluci ve způsobu, jakým gravírujeme materiály, zejména kovy, jako je nerezová ocel. Tato pokročilá technika není jen o leptání vzorů, ale také přidávání barevného tónu ke značení. Ponořte se do světa laserového gravírování, když prozkoumáme principy procesů laserového značení z nerezové oceli a barevného laserového značení.

Základní principy laserového značení

Laserové značení na nerezové oceli využívá laserový paprsek s vysokou hustotou energie k místnímu ozařování povrchu obrobku. To způsobí, že se povrchový materiál rychle vypaří nebo změní barvu a odhalí podkladový materiál. Alternativně může vést k chemickým a fyzikálním změnám v povrchovém materiálu, což má za následek viditelné stopy. V některých případech laserová energie odstraní část materiálu a odhalí požadované vzory nebo text. V tomto sofistikovaném procesu hraje klíčovou roli laserový označovací stroj, který zajišťuje přesnost a kvalitu konečného označení.

Inovace v barevném laserovém značení na nerezové oceli

Barevné laserové značení na nerezové oceli je kreativní proces, kdy tepelná energie laseru vytváří na povrchu nerezové oceli vrstvu oxidu. Tato vrstva oxidu mění barvu se změnami teploty, což má za následek barevný efekt značení.

LASERCHINA inženýři identifikovali tři klíčové principy, které vedou k projevu barvy během procesu laserového značení:

Tvorba barevných oxidů.

  • Vytvoření bezbarvého transparentního oxidového filmu, který vytváří interferenční barvy.
  • Současná tvorba jak barevných oxidů, tak bezbarvého oxidového filmu.
  • Doporučené vybavení pro barevné laserové značení z nerezové oceli.

Dosažení vysoce kvalitního barevného laserového značení z nerezové oceli vyžaduje specifické vybavení. doporučuje následující nastavení:

  • Typ laseru: MOPA laser (Master Oscillator Power Amplifier), známý pro své nastavitelné trvání pulsů, je vysoce doporučen.
  • Výběr objektivu: Běžnou volbou je objektiv F254, který pokrývá oblast laserového značení 170 mm*170 mm.
  • Materiál z nerezové oceli: Upřednostňuje se mírně silnější nerezová ocel 304, protože tenčí materiály se mohou vlivem tepla deformovat.

Metody zaostřování:

  • U Q-switched laserů se obecně používá metoda off-focus (obvykle s posunem ohniska směrem dolů).
  • U laserů s nastavitelnou šířkou pulzu typu MOPA obvykle postačuje normální ohnisko.

Inženýři LASERCHINA poskytují průvodce parametry pro běžné barvy dosažitelné lasery s nastavitelnou šířkou pulzu, zejména typu MOPA, který dokáže tyto barvy realizovat při normálním ohnisku.

Procesní analýza pro optimální barevné značení

Barevná variace v laserovém značení je ovlivněna faktory, jako je hustá rozteč výplně, střední šířky pulzu a vysoká frekvence. Jinými slovy, rozdíly v barvách jsou ovlivněny především energií jediného pulsu laseru a rychlostí překrytí laserových bodů na oceli. Laserový popisovací stroj, který dokáže tyto parametry jemně řídit, je nezbytný pro dosažení široké škály barev.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Umění laserového značení z nerezové oceli se stalo složitějším díky možnosti přidávat do rytin živé barvy. Pochopením základních principů a použitím správného vybavení, jako je vysoce kvalitní laserový značkovací stroj, mohou podniky vylepšit své produkty odolnými a vizuálně přitažlivými značkami. pokračuje v inovacích a poskytuje špičkové poradenství a technologie pro dosažení nejlepších výsledků v laserovém značení. Ať už z estetického hlediska nebo z funkčních důvodů, pokroky v technologii laserového značení nadále posouvají hranice toho, co je možné v gravírování materiálů.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *