Laserové svařování, Řezání laserem

Pochopení kvazi-kontinuálních vlnových laserů: Budoucnost laserové technologie

Pochopení kvazi-kontinuálních vlnových laserů: Budoucnost laserové technologie | Laserchina

Svět laserových technologií se neustále vyvíjí, s novými pokroky, které rozšiřují řadu průmyslových aplikací. Mezi různými typy laserů se kvazi-kontinuální vlnový (QCW) laser ukázal jako výkonný a všestranný laserový zdroj, který nabízí jedinečné výhody. V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do specifik QCW laserů a jejich aplikací, zejména se zaměřením na méně známé aspekty, které z nich dělají výjimečnou volbu pro určité přesné úkoly.

Co je to QCW laser?

QCW lasery, zkratka pro Quasi-Continuous Wave lasers, představují hybrid mezi laserovými operacemi s pulzními a kontinuálními vlnami. Původně vyvinutý v roce 1974 LASERCHINA Inženýři, tyto polovodičové lasery dosahují výkonu, který se blíží kontinuální emisi prostřednictvím výrazné techniky pulzního plnění. Tato inovace laserových zdrojů otevřela nové možnosti ve výzkumu a aplikacích laserových technologií díky své značné spolehlivosti a významu v kategorii polovodičových laserů.

Rozdíl a výhody oproti tradičním laserům

Primární rozdíl mezi QCW lasery od konvenčních laserů spočívá v jejich technologii čerpání v pevné fázi, která mění křivku LI (vztah mezi intenzitou laseru a proudem) a podstatně snižuje sklon. Tato jedinečná metoda čerpání umožňuje laserům QCW udržovat stabilní výstupní výkon v průběhu času, což umožňuje stabilní, téměř kontinuální laserovou emisi. Díky výhodám, jako je vysoký výkon, vysoká účinnost, vynikající kvalita paprsku, kompaktní velikost a nízká cena, lasery QCW vyhovují širokému spektru aplikací a zároveň nabízejí nižší spotřebu energie ve srovnání s jinými typy laserů, včetně tradičních laserů YAG.

Aplikace QCW laserů v různých odvětvích

Lasery QCW slouží mnoha aplikacím v různých sektorech díky jejich všestrannosti v provozu v pulzním i kontinuálním režimu. Tento jediný laserový zdroj zvládne úkoly, které dříve vyžadovaly dva samostatné lasery, a poskytuje tak významné výhody při zpracování. Níže prozkoumáme použití QCW laserů v různých průmyslových odvětvích.

Přesnost v elektronice: 3C průmyslové aplikace

Jednou z předních aplikací QCW laserů je průmysl 3C (počítače, komunikace a spotřební elektronika). Například při laserovém bodovém svařování pro nabíjecí konektory zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety, nabízejí lasery QCW menší svarové body a hladší povrchy ve srovnání s lasery YAG, díky čemuž jsou ideální pro přesné laserové svařování v miniaturních konektorech.

Vylepšené zpracování materiálu: Svařování elektronických součástí

Při svařování pásků z měděného materiálu používaných v elektronických součástkách prokazují lasery QCW vynikající výkon díky své vysoké energii jednoho pulzu a špičkovému výkonu. Jsou zvláště účinné pro materiály s vysokou odrazivostí a poskytují přesný energetický výstup kritický pro svařování tenkých, reflexních materiálů.

Přesné řezání: Zpracování keramického substrátu

Lasery QCW vynikají přesné řezání laserem aplikace, jako jsou obvodové keramické substráty, kde jejich vysoký špičkový výkon a nižší tepelný výkon zabraňují praskání a zajišťují hladké hrany.

Výroba baterií: Power Lithium Battery Welding

V automobilovém průmyslu hrají lasery QCW zásadní roli při svařování komponentů silových lithiových baterií. Jejich rovnoměrný a stabilní energetický výkon je činí vhodnějšími pro svařování jemných tenkostěnných materiálů ve srovnání s tradičními lasery YAG.

Výroba zdravotnických prostředků: Přesné svařování

Lasery QCW jsou také široce používány při přesném svařování součástí lékařských zařízení. Jejich malá velikost bodu a přesné řízení energie je činí ideálními pro složité svařování lékařských přístrojů, které zajišťují pevné, čisté svary bez změny barvy.

Výhody QCW laserů

Lasery QCW se mohou pochlubit několika výhodami, které z nich dělají vynikající volbu pro různé aplikace:

  • Kompaktní velikost a kompatibilita umožňující laserům QCW přímo nahradit tradiční produkty na trhu s pohodlným zapojením a možnostmi offline aplikací.
  • Schopnost přepínat mezi pulzním a kontinuálním režimem, čímž se úkoly dvou různých laserů spojují do jednoho.
  • Vysoký špičkový a pulzní výkon se stabilitou pulzní energie ≤ 2 %, díky čemuž jsou vhodné pro scénáře přesného svařování.
  • Přizpůsobitelné režimy paprsku a průměry jádra vláken pro splnění specifických požadavků aplikace pro oba laserové svařování a řezání.
  • Náhrada tradičních lamp-pumpovaných (YAG) laserů kombinovanými schopnostmi Nd:YAG laserů (pro vrtání a svařování) a vláknových laserů (pro řezání).

Závěr o laserech QCW a jejich zpracovatelských charakteristikách

Lasery QCW jsou nepopiratelně výkonným, spolehlivým a praktickým laserovým zdrojem, který dokáže splnit širokou škálu požadavků zákazníků. Přinesly přínosná vylepšení laserové technologie a nadále umožňují nové možnosti výzkumníkům i výrobcům. Se svou schopností provádět různé úlohy zpracování, které dříve vyžadovaly více laserů, vynikají lasery QCW jako transformační technologie ve světě laserových aplikací, které nabízejí ekonomické a funkční výhody, které posouvají inovace vpřed.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *