Laserové značení, Řezání laserem

Rozšiřující se obzor ultrafialové laserové technologie v moderním průmyslu

Rozšiřující se obzor ultrafialové laserové technologie v moderním průmyslu | Laserchina

S tím, jak se elektronická zařízení stávají všudypřítomnějšími a laserové aplikace se stále rozšiřují, roste používání ultrafialových (UV) laserů impozantním tempem. UV lasery, zejména ty s kvalitou paprsku 355nm, nabízejí výraznou výhodu minimální tepelné deformace při použití na speciálních materiálech, díky čemuž jsou velmi vyhledávané v průmyslových odvětvích, jako je PCB (Printed Circuit Board), FPC (Flexible Printed Circuit), elektronika. papír, plasty, filmy, sklo a některé speciální kovové materiály.

Skryté náklady na údržbu UV laseru: případová studie

Několik let používání však odhalilo znepokojivý problém – UV lasery vyžadují pravidelnou údržbu a někteří bezohlední prodejci dokonce doporučují zákazníkům vyměnit jejich lasery úplně, často za značné náklady. LASERCHINA inženýři se setkali s případy, kdy klienti utratili přes sto tisíc RMB během jednoho roku za 10wattový UV laser, a jiní, kteří utratili desítky tisíc za dva roky za údržbu pouhého 5wattového laseru po záruční době.

Nutnost údržby UV laserem

Je nezbytné šířit povědomí o UV laserech a jejich technických omezeních, protože v současné době v tomto odvětví neexistuje dokonalé řešení. Pokud jsou UV lasery pro váš provoz nutností, připravte se na nevyhnutelné náklady na údržbu – pamatujte, že klíčová je údržba, nikoli výměna.

Pochopení životnosti a péče o UV laser

Zařízení pro UV laserové značení a řezání, vyvinuté pomocí 355nm UV laserů, využívají technologii ztrojnásobení intrakavitální frekvence třetího řádu. Zaostřený bod UV světla 355nm je výjimečně malý, což výrazně snižuje tepelnou deformaci materiálu a tepelný dopad. UV lasery mají obvykle efektivní provozní životnost 8000 12000 až 2 3 hodin, což znamená přibližně 20000–XNUMX roky používání – nikoli teoretickou hodnotu XNUMX XNUMX hodin, kterou někteří výrobci uvádějí.

Pohled dovnitř zdroje UV laseru

Vnitřní struktura zdroje UV laseru odhaluje, proč je nutná údržba namísto přímé výměny. Typická optická dráha UV laseru s bočním čerpadlem ve tvaru V zahrnuje dutinu laseru, zdroj laserového světla, krystalový modul, akusticko-optický Q-spínač a různá reflexní zrcadla. Je to složité uspořádání, které nevyžaduje důkladné pochopení pro neprofesionály.

Proces generování UV laserového paprsku

Běžný pevnolátkový laser s bočním čerpadlem vyzařuje UV světlo o vlnové délce 355 nm. Tento proces začíná tím, že zdroj světla pumpy emituje světlo absorbované krystalem laseru, které se poté přemění na světlo základní frekvence. Toto světlo se po průchodu krystaly zdvojnásobujícími frekvenci zdvojnásobí. Směs světla se základní a zdvojenou frekvencí prostřednictvím kombinovaných krystalů nakonec vytváří UV laserové světlo.

V průběhu času vysoce reflexní a vysoce propustné povlaky na zrcadlových kusech a omezení krystalů se zdvojením a ztrojením frekvence nevyhnutelně vedou ke značení na zrcadlech a krystalech, zejména při vlnové délce 355 nm. Nepřetržité používání způsobí snížení výkonu laseru.

Přesnost údržby UV laserem

Vzhledem k tomu, že UV lasery se montují v ultra čistých místnostech, údržba často zahrnuje přenastavení polohy zrcadel a krystalů, aby se znovu získalo dostatečné množství UV energie. Tato technická služba je pro zákazníky obvykle přijatelnou cenou a nevyžaduje nutně výměnu zrcadel a krystalů. Pokud však po několika údržbových pracích zůstanou na těchto součástech výrazné stopy a během seřizování nelze najít vhodnou polohu, teprve potom se uvažuje o výměně součásti – i když je to nákladnější úsilí.

Závěrečné rady pro uživatele UV laseru

Pro zopakování, běžná provozní životnost zdroje UV laseru je mezi 8000-12000 hodinami. Životnost 20000 XNUMX hodin je pouze teoretická hranice. Je nezbytné, aby uživatelé porozuměli praktickým očekáváním a požadavkům na údržbu, aby se vyhnuli zbytečným nákladům a zajistili dlouhou životnost svého laserového zařízení.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *