Laserové čištění

Revoluční městská infrastruktura: Vznik technologie čištění potrubí laserem

Revoluční městská infrastruktura: Vznik technologie čištění potrubí laserem | Laserchina

Městské inženýrské sítě, často označované jako záchranná lana měst, hrají zásadní roli při udržování každodenního života i ekonomické vitality městského prostředí. Tyto rozsáhlé a složité systémy pokrývají různá odvětví včetně dodávek vody, přepravy ropy, plynu, elektřiny, telekomunikací a průmyslových služeb. Navzdory své kritické funkci při usnadňování městského života a udržování průmyslových provozů čelí tyto sítě značným výzvám kvůli bezpečnostním nehodám, které každoročně vedou ke značným lidským a finančním ztrátám a mění tato záchranná lana v potenciální hrozby.

Skryté nebezpečí: Vnitřní koroze potrubí

Více než 80 % hlavních bezpečnostních incidentů souvisejících s inženýrskými sítěmi je způsobeno korozí vnitřních stěn potrubí. Tato vnitřní koroze je zákeřnější ve srovnání s viditelnější vnější rzí, vyvíjí se zevnitř ven a často zůstává nezjištěna, dokud není příliš pozdě. Ke zmírnění těchto rizik jsou nezbytné pravidelné kontroly a antikorozní opatření pro zajištění bezpečnosti a integrity těchto potrubí.

Omezení tradičních kovových dýmek Odstranění rezu

Odstranění vnější rzi z kovových trubek při údržbě bylo tradičně poměrně jednoduché, řešení poskytlo ruční broušení nebo mechanické odstraňování rzi. Řešení vnitřní koroze, zejména v již instalovaných nebo úzkých potrubích, však představuje významnou výzvu. I když se používá chemické čištění, často se nepodaří důkladně odstranit veškerou rez nebo vrstvy oxidu železa. Chemické čištění navíc může nevratně poškodit ocelové trubky, zdrsnit je nebo způsobit důlkovou korozi a představuje rizika pro životní prostředí a zdraví, což je v rozporu se současnými politikami ochrany životního prostředí.

Laserové čištění: Zelené a efektivní řešení

S tím, jak se průmysl po celém světě posouvá směrem k nízkouhlíkovým a automatizovaným procesům, laserové čištění se ukázalo jako uznávaná zelená, účinná, nízkouhlíková a automatizovaná metoda čištění. Laserové čištění, zvláště dominantní ve špičkových výrobních sektorech, jako jsou nové energetické baterie a desky plošných spojů, odpovídá ekologickým a nízkouhlíkovým požadavkům moderního průmyslového čištění.

Převaha ručních laserových čisticích strojů nebo strojů, které jsou integrovány s robotickými rameny pro automatizované čištění, však stále naráží na omezení, zejména v dosahování vnitřku úzkých kovových trubek. To je významnou překážkou pro aplikaci laserového čištění v inženýrských sítích.

Představujeme automatické čištění vnitřního potrubí s inovací 's

Prolomení bariér aplikace laseru v čištění potrubí laserem, LASERCHINA, využívající let zkušeností a technologických výhod v oblasti laserového čištění, inovativně vyvinula laserový čisticí stroj, který integruje čisticí a antikorozní funkce do inteligentního robota. Tento pokrok nejen překonává technické výzvy bezproblémového čištění na volně tvarovaných površích, ale také řeší problém miniaturizace a vysoké integrace.

Průkopnický laserový čisticí stroj LASERCHINA, navržený pro úzké trubky (průměr 50-600 mm), je zběhlý v boji proti vnitřní korozi a skvrnám, díky čemuž je použitelný v široké škále inženýrských sítí. Tento miniaturizovaný inteligentní robot se dokáže přizpůsobit různým tvarům potrubí a hladce procházet ohyby a rohy. Je vybavena dvousměrnými kamerami a ovládá se pomocí chytré aplikace a nabízí jasnou viditelnost uvnitř potrubí, rychle identifikuje ucpání, sedimentaci a korozi. Laserový modul využívá exkluzivní technologii Serpentine Laser pro inteligentní čištění bez stop, účinně odstraňuje nečistoty, jako je olej, skvrny, rez, nátěry a barvy. Kromě toho může robot po čištění nanášet antikorozní nátěry, čímž dokončí komplexní operaci čištění a ochrany.

Vlastnosti technologie laserového čištění

  • Vysoká automatizace umožňuje použití jedním operátorem s trojrozměrným monitorováním v reálném čase a inteligentním ovládáním aplikací.
  • Umožňuje čištění kruhových, oválných a nepravidelně tvarovaných trubek vysokou rychlostí a kvalitou.
  • Vhodné pro čištění úzkých trubek o průměru od 50 do 600 mm.
  • Výkonná mobilita a stabilita, kompatibilní s různými nástavci pro přizpůsobené aplikace, jako je čištění laserem a antikorozní nátěr.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Inženýři společnosti LASERCHINA nastavili nový standard v údržbě městských služeb a nabízejí řešení, které nejen zvyšuje bezpečnost a efektivitu městských záchranných linek, ale také je v souladu s cíli udržitelnosti životního prostředí. Díky inovativnímu využití technologie laserového čištění mohou nyní města řešit kritický problém vnitřní koroze potrubí přímo a dláždit cestu pro bezpečnější, čistší a spolehlivější inženýrské sítě.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *