Laserové svařování

Revoluční výroba: Nárůst technologií laserového svařování v high-tech průmyslu

Revoluční výroba: Nárůst technologií laserového svařování v high-tech průmyslu | Laserchina

V nedávném vývoji hlášeném CCTV si high-tech výrobní sektor Best Price po celý rok udržoval rychlé tempo růstu. Je pozoruhodné, že v prvních pěti měsících došlo k 12.8% meziročnímu růstu investic do high-tech výroby (14.7 % v samotném prvním čtvrtletí), což překonalo tempo růstu fixních aktiv o 8.8 %. Tento nárůst nejenže dodává novou vitalitu stabilnímu hospodářskému růstu Best Price, ale také pohání průmyslovou modernizaci, což znamená významný pokrok v technologickém pokroku země.

Pochopení high-tech výroby

High-tech výroba zahrnuje průmyslová odvětví, která vyrábějí špičkové technologické produkty prostřednictvím špičkových technologií, především v oblasti informačních technologií, bioinženýrství a nových materiálů. Se značnými investicemi do výzkumu a vývoje a významným podílem výzkumných pracovníků tento sektor trvale zaznamenal více než 10% růst investic do fixních aktiv od roku 2018 do roku 2022, což mírně překonalo odvětví high-tech služeb.

Výroba laserových zařízení: Bližší pohled

Mezi různé segmenty patří výroba laserových zařízení, včetně výroby laserové svařování stroje, vyniká. Navzdory relativně mírnému růstu o 5.3 % v prvních pěti měsících roku 2023 stále převyšuje celkový růst investic do fixních aktiv. Tradiční laserové aplikace, jako je značení, gravírování a řezání, čekají na průlomy a výrazné skoky vpřed.

Vyvíjející se krajina laserového svařování

Konvenční laserové svařování, které je silně závislé na odvětvích lithiových baterií a skladování energie, zaznamenalo pokles ziskových marží na méně než 15 %, což tlačí toto odvětví k bodu zlomu. Nicméně laserové svařování cínu, které je výklenku ve výklenku, se tomuto trendu postavilo a vykazuje vysokou míru růstu navzdory všeobecnému poklesu v odvětví elektroniky a telekomunikací.

Výhody laserového svařování cínu

  • Bezkontaktní svařování: Tato metoda umožňuje svařování bez fyzického kontaktu, což zajišťuje vyšší účinnost a přesnost.
  • Všestranné použití: Ideální pro průmyslové produkty 3C, laserové svařování cínu zajišťuje atraktivní svary bez defektů, které svou kvalitou překonávají tradiční metody.
  • Flexibilita materiálu: Schopnost svařovat různé materiály s vysokou přesností a kontrolou a nabízí širokou škálu aplikací.
  • Minimální tepelný dopad: Snížená tepelně ovlivněná zóna technologie minimalizuje tepelnou deformaci, čímž se zvyšuje kvalita i účinnost.

Zkoumání technik laserového svařování cínu

  • Laserové cínové kuličky: Tato metoda využívající vláknové lasery pro jejich účinnost a schopnost vyrábět cínové kuličky o malém průměru je vhodná zejména pro průmyslová odvětví vyžadující přesnost, jako je elektronika FPC a 3C.
  • Laser Cin Paste: Přesné pneumatické dávkování cínové pasty s následným laserovým přetavením nabízí optimální řešení pro průmyslová odvětví, jako je automobilová elektronika a chytrá nositelná zařízení, kde se používají různé typy materiálů.
  • Laser Cin Wire: Tato technika je podobná tradičnímu svařování, ale je rozšířena o přesné podávání drátu a polovodičové lasery pro účinné přetavení, je široce použitelná v různých průmyslových odvětvích, včetně PCBA a automobilové elektroniky.

Závěr: Budoucnost výroby s technologiemi laserového svařování

Pokrok v technologiích laserového svařování, zejména laserového svařování cínu, představuje významný skok vpřed v efektivitě a kvalitě výroby. Odvětví od FPC, 3C elektroniky, automobilové elektroniky až po lékařskou elektroniku mají z těchto inovací obrovský prospěch. Jako tradiční laserové svařovací zařízení trh čelí výzvám, přijetí procesů laserového svařování cínu společnostmi jako LASERCHINA a odbornost inženýrů ukazuje na slibnou budoucnost, kde přesnost, efektivita a kvalita definují novou éru high-tech výroby.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *