Laserové svařování

Revoluce ve výrobě lithiových baterií s pokročilými řešeními laserového svařování

Revoluce ve výrobě lithiových baterií s pokročilými řešeními laserového svařování | Laserchina

V rychle se rozvíjejícím průmyslu lithiových baterií je prvořadé zajištění bezpečnosti a spolehlivosti bateriových článků. Kritickým prvkem v tomto procesu je těsnící hřebík, který se používá ve fázi konečné montáže čtyřhranných lithium-iontových baterií s hliníkovým pláštěm. Jakmile je elektrolyt vstříknut, musí být těsnící hřeb svařen laserem, aby se izolovalo jádro baterie od vnějšího prostředí a zajistilo se její utěsnění a spolehlivost. Dosažení vysoké účinnosti bez kompromisů v kvalitě je zásadní, přičemž výtěžnost prvního průchodu při svařování těsnících hřebíků vyžaduje ohromujících 99.5 % nebo vyšší. Faktory, jako je čistota v místě vpichu a stabilita samotného laseru, hrají významnou roli při plnění těchto přísných požadavků.

Inovační Laserové svařování Technologie pro zvýšenou bezpečnost baterií

Aby byly splněny vysoké standardy požadované pro těsnění navařování hřebíků, LASERCHINA, přední společnost v oblasti poskytování laserových řešení, vyvinula spolehlivé řešení laserového svařování šité na míru přísným požadavkům výroby napájecích baterií. Tato pokročilá svařovací technika využívá laserový paprsek s vysokou energetickou hustotou pro přesné a efektivní svařovací operace na kovových materiálech, navržené speciálně pro inteligentní výrobní sektory, jako je výroba baterií. Základním kamenem řešení je vysoce výkonný laser QCW (Quasi Continuous Wave) schopný generovat spojité nebo pulzní laserové paprsky s vysokou hustotou energie a vynikající kvalitou paprsku. To umožňuje rychlé a spolehlivé svařování díky přesnému ovládání a optickým systémům, které zaostřují laserový paprsek přímo na těsnící hřebíky.

Optimalizace výkonu svařování s lasery QCW

Laser QCW, základní vybavení řešení laserového svařování, je model 600/6000W, který vyniká při zpracování materiálů s vysokou tvrdostí, odrazivostí nebo tepelnou vodivostí. Jeho schopnost pulzní modulace dosahuje vysoké přesnosti a opakovatelnosti při pulzním řízení, díky čemuž je lepší než tradiční 600W YAG lasery v rychlosti svařování a s vyšší mírou fotoelektrické konverze. Tento laser zajišťuje, že proces svařování nehtů je účinný, nevyžaduje žádnou korekci optické dráhy, nepoužívá žádné optické spotřební materiály a vyžaduje minimální údržbu.

Revoluce ve výrobě lithiových baterií s pokročilými řešeními laserového svařování | Laserchina

Prokázání dokonalosti prostřednictvím přísného testování

Inženýři LASERCHINA provedli komplexní testy s použitím hliníkových krycích desek a hliníkových hřebíků o tloušťce 1 mm, přičemž zkoumali různé parametry, jako je rychlost laseru, energie jednoho bodu, frekvence, šířka pulzu, špičkový výkon a množství rozostření. Výsledky byly působivé: hloubka svaru 0.9 mm, šířka svaru 1.18 mm, CPK 1.7 a rychlost svařování ≥14 mm/s. Tyto testy potvrdily schopnost řešení produkovat svary bez výbuchů, důlků, dírek nebo prasklin, čímž bylo dosaženo plných svarových lázní bez pórů bez povrchových výbuchů nebo zčernání.

Výhody laserového svařování při výrobě baterií

Řešení pro svařování těsnících hřebíků LASERCHINA nabízí výrazné výhody při výrobě baterií, včetně vysoké přesnosti a flexibility pro svařování složitých tvarů a specifikací a vysoké účinnosti a úspory energie. Výrazně zvyšuje efektivitu výroby ve srovnání s tradičním svařováním YAG, snižuje spotřebu energie a zdvojnásobuje účinnost. Úroveň automatizace a inteligence řešení splňuje požadavky moderní průmyslové výroby a umožňuje automatizované podávání, polohování a svařování, což dále zvyšuje efektivitu a kvalitu produktu. Díky modulární konstrukci pro snadnou výměnu dílů a údržbu systém funguje bez spotřebního materiálu, což snižuje provozní náklady.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Řešení laserového svařování těsnění hřebíků vyvinuté společností představuje významný pokrok v technologii výroby lithiových baterií. Tím, že nabízí vysokou přesnost, efektivitu a spolehlivost, toto řešení nejen splňuje, ale i překračuje přísné požadavky odvětví. Jeho úspěšná aplikace ve výrobě baterií ukazuje potenciál pro širší uplatnění v automobilové výrobě, elektronice a mimo ni, což znamená krok vpřed ve snaze o bezpečnější a spolehlivější řešení pro ukládání energie.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *