Laserové značení

Keramické značení s pokročilou laserovou technologií

Keramické značení s pokročilou laserovou technologií | Laserchina

Keramika je všestranný materiál používaný v průmyslu, každodenním životě a umění, známý pro svou vysokou tvrdost, odolnost proti opotřebení, odolnost vůči vysokým teplotám a odolnost proti korozi. Aby byly splněny různé požadavky, povrchy keramických výrobků často vyžadují označení pro zobrazení informací o výrobku, identifikaci značky nebo dekorativních vzorů. Tradiční metody značení však představují problémy kvůli jedinečným vlastnostem keramiky. Tento příspěvek zkoumá inovativní řešení technologie UV laserového značení, zejména ty vyvinuté LASERCHINA, nabízí překonání těchto výzev.

Úkoly značení keramických povrchů

Keramické materiály neabsorbují dobře laserové světlo, což může mít za následek významný difúzní odraz nebo dokonce téměř úplný odraz, což ztěžuje laserové značení. Vysoká tvrdost, křehkost a nízká tepelná vodivost keramiky také zvyšuje riziko praskání, odštípnutí nebo deformace během procesu značení. Kromě toho se keramika dodává v různých barvách a tvarech, což vyžaduje různé způsoby zpracování, aby byly splněny různé potřeby značení a požadované efekty.

Výhody UV laserových značkovacích strojů

Navzdory těmto výzvám z něj pokrok v technologii UV laseru učinil preferovanou volbu pro většinu aplikací keramického značení. inženýři prokázali, že UV laserové značkovací stroje vytvářejí jasné, vysoce kontrastní značení s výjimečnou účinností. Tato bezkontaktní metoda zpracování zajišťuje přesnost bez vytváření znečišťujících látek nebo škodlivých látek, což z ní činí bezpečnou a ekologickou variantu.

Revoluční keramické značení s UV laserovou technologií

Vysoce výkonný UV pulzní polovodičový laserový značkovací stroj: Nová tvář keramického značení

Vysoce výkonné, vysoce stabilní a vysoce přesné UV polovodičově čerpané pulzní pevnolátkové laserové značkovací stroje LASERCHINA nabízejí významné výhody v keramickém značení. Mají vynikající kvalitu paprsku (M²<1.2) a dokonalé bodové charakteristiky (kruhovitost bodu >90 %), což umožňuje vysoce přesné značení s vysokým rozlišením a vysokým kontrastem vhodné pro složité, složité a esteticky příjemné vzory na keramice různých druhů barvy a tvary, bez nutnosti předběžného nebo následného zpracování.

Minimální tepelný dopad pro integritu keramiky

S krátkým trváním pulsu (<25ns@50k) vytvářejí stroje minimální tepelně ovlivněnou zónu, čímž zabraňují běžným problémům, jako jsou praskliny, odštípnutí nebo deformace, a zachovají původní strukturu a krásu keramiky.

Vylepšený výkon a účinnost pro úsporu nákladů

Vysoký výkon (až 20W) laserového značkovacího stroje nabízí rozšířené možnosti zpracování při výrazném zvýšení efektivity výroby a snížení nákladů.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Odhodlání společnosti LASERCHINA k inovacím v laserových technologiích vytvořilo UV laserový značkovací stroj jako průmyslový standard pro keramické značení. Tyto stroje, vybavené unikátní technologií Q-switching control a specializovaným „Laser Power Control System“ vyvinutým inženýry, poskytují přizpůsobivost pro různé laserové aplikace a přesné řízení. Kompaktní, integrovaný design dále snižuje náklady při zachování vysokých standardů výroby, kvality komponent a přesnosti montáže. S 16 lety specializovaného řemesla se vyvinula jako globální lídr v průmyslové výrobě pevných laserů, nabízející bezkonkurenční technologii a služby v oblasti laserového značení.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *