Laserové svařování

4 Hlavní výhody laserového svařování v automobilových diferenciálech

4 hlavní výhody laserového svařování v automobilových diferenciálech | Laserchina

Automobilový průmysl se neustále vyvíjí, se silným zaměřením na zvyšování efektivity a snižování nákladů. Jednou z oblastí, kde dochází k výraznému zlepšení, je montáž diferenciálů, kde jsou tradiční šroubové spoje nahrazovány technologií laserového svařování. Tento blogový příspěvek zkoumá čtyři hlavní výhody používání laserových svařovacích strojů při výrobě automobilových diferenciálů, které jsou klíčovou součástí tradičních i nových energetických vozidel. Integrací této pokročilé techniky se společnostem líbí LASERCHINA stanovují nové standardy v automobilové výrobě.

Snížení hmotnosti a kompaktní konstrukce

Tradiční metoda použití šroubů pro připojení skříní diferenciálu zvyšuje značnou hmotnost kvůli potřebě závitových otvorů a silnějších stěn v těchto místech. Laserové svařování eliminuje potřebu šroubů, což umožňuje tenčí a lehčí design. S laserovým svařováním dosáhli inženýři snížení hmotnosti diferenciálu přibližně o 15 %, což má za následek kompaktnější konstrukci. To je zvláště výhodné pro integrační požadavky elektrických pohonných systémů nových energetických vozidel, kde jsou prostor a hmotnost na prvním místě.

4 hlavní výhody laserového svařování v automobilových diferenciálech | Laserchina

Úspora nákladů na materiál a instalaci

Přechod na proces laserového svařování může snížit náklady na materiál a instalaci diferenciálů asi o 20 %. Nákladné šrouby a procesy vrtání a závitování již nejsou nutné, což šetří náklady na materiál i práci. Ačkoli jsou zde dodatečné náklady na laserové svařování, jsou-li implementovány ve velkém měřítku s plnou automatizací, celkové náklady jsou výrazně nižší. Tato nákladová efektivita je podstatnou výhodou pro výrobce automobilů, kteří chtějí maximalizovat efektivitu svých výrobních linek.

4 hlavní výhody laserového svařování v automobilových diferenciálech | Laserchina

Vylepšená přesnost ozubení díky laserovému svařování

Přesnost je prvořadá při výrobě diferenciálů a laserové svařování nabízí výrazné zlepšení oproti šroubovaným sestavám. Laserovým svařováním jsou hlavní redukční převody a diferenciál svařeny do jednoho celku, který je následně precizně broušen na požadovanou přesnost bez možnosti montážních chyb. inženýři zaznamenali, že přesnost laserem svařovaných ozubených kol trvale dosahuje úrovně o 2 stupně vyšší než u šroubovaných sestav, což zajišťuje vynikající výkon v konečném produktu.

Výkon NVH a redukce šumu

Hluk, vibrace a drsnost (NVH) jsou kritickými faktory kvality vozidla. Laserem svařované diferenciály vykazují 2dB snížení hluku převodovky ve srovnání se šroubovanými diferenciály, což je zvláště významné u nových energetických vozidel s vyššími standardy NVH. Zvýšená přesnost převodů dosažená laserovým svařováním přispívá k tomuto snížení hluku a poskytuje tišší a hladší jízdu. pokročilý laserové svařovací zařízení technologie hraje klíčovou roli při plnění a překonávání těchto přísných požadavků na NVH.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Integrace technologie laserového svařování při výrobě automobilových diferenciálů představuje přesvědčivý případ pro budoucnost montáže automobilů. Díky výhodám, jako je snížení hmotnosti, úspora nákladů, zvýšená přesnost a zlepšený výkon NVH, je jasné, proč si vedoucí v oboru tento přístup osvojují. Jak se laserové svařovací stroje neustále vyvíjejí, nepochybně se stanou průmyslovým standardem a pohánějí další pokroky v automobilovém designu a výrobě.

KONTAKT PRO LASEROVÁ ŘEŠENÍ

S více než dvěma desetiletími odborných znalostí v oblasti laserů a komplexním sortimentem produktů zahrnujícím jednotlivé komponenty až po kompletní stroje je vaším dokonalým partnerem pro řešení všech vašich požadavků souvisejících s laserem.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *